MENU
klinika

VIDEO

Rama publikon pamjet e mbrëmjes së vonë nga takimi me Merkel dhe Macron

30.04.2019 - 09:30

Ashtu sikurse është bërë traditë edhe ditën e sotme kryeministri Rama e ka nisur ditën me një video.

Në video, Rama ka publikuar pamjet nga orët e vona të mbrëmjes së djeshme në Berlin.

kolana e librave

Në video shfaqet Rama krah kancelares gjermane Angela Merkel si dhe një moment kur kryeministri Rama takon presidentin francez Emmanuel Macron.


‘Mirëmëngjes, dhe me pamjet e mbrëmjes së vonë, dje pas një dite të gjatë me përfundime inkurajuese, mbi sfidat e vendit e të rajonit dhe procesin e paqes përfundimtare mes Kosovës e Serbisë, ku tanimë ka një angazhim të shtuar të Gjermanisë e të Francës, ju uroj një ditë të mbarë‘, shkruan Rama bashkëngjitur videos.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN