MENU
klinika

Letra

Reforma zgjedhore / Balla letër Ruçit, çfarë i kërkon

17.04.2019 - 14:06

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla i ka dërguar një letër kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi.

Në këtë letër ai kërkon ndryshime në vendimin për komisionin e reformës zgjedhore.

Balla kërkon që afati i komisionit të reformës zgjedhore që është deri në datën 5 maj të zgjatet deri në datën 28 nëntor dhe të punojë edhe për sistemin zgjedhor.