MENU
klinika

Një album i dedikuar

Rona Nishliu shtatzanë për herë të parë

25.04.2019 - 13:09

Shtatorin e vitit të kaluar këngëtarja e njohur Rona Nishliu kurëzoi me martesë dashurinë e saj.

Dasma e mbajtur ishte shumë private dhe u zbulua vetëm në momentin e fundit nga disa foto të publikuar nga miqtë e saj.

Vetëm pak muaj pas dasmës, Rona ka ndarë edhe lajmin e ëmbël për të gjithë publikun dhe fansat e saj. Rona është shtatzënë dhe shumë shpejt do të bëhet nënën për herë të parë.

Në kopertinën e albimit të ri këngëtarja i ka kushtuar një dedikim fëmijës që do vijë në jetë.

Ky album shkon për ty, që jam duke të mbajtur prej disa muajshm brenda meje, duke pritur ende për takimin e parë. Ti dhe të gjithë fëmijët duhet të zbuloni se çfarë inspiron muzikën tonë kombëtare dhe regjionale.

Pas dëgjimit të këngëve të mia, hulumtimit për performancave dhe këngët origjinale të pazëvendësueshme, Nexhmije Pagarusha, Rexho Mulliqi, Rifat Kukaj, Tish Daija, Rashid Krasniqi, Muharrem Qena, Jusif Gërvalla, MAK Roc Band, Esma Redzepova, Zajzi Tro etj.

Jam falenderuese për të gjithë autorët dhe performuesit e tyre dhe trashëgimin e tyre të pavdekshëm dhe inspirimin që ende bartin“, shkruan Rona duke ndarë pozitivitet dhe emocione me ndjekësit e saj.

Falenderimi që preku zemrat e të gjithëve

Rezarti flet për sëmundjen e rëndë të nënës

"Çdo herë që shoh një blic, më shfaqet kujtimi më i keq i jetës..."

Princ Harry tregon presionin e mediave në jetën e tij

Këngëtari tregon si humbi shtëpinë

Endri Prifti në “kurthin” e lojërave të fatit