MENU

“Arizona International Film Festival”

Vlerësohet me çmim në Arizona Filmi shqiptar “Internimi”

23.04.2019 - 15:09

Filmi “Internimi” i regjisorit Kast Hasa u shpall filmi më i mirë i huaj në “Arizona International Film Festival”.

Në këtë film luajnë aktorët Klodian Hoxha, Enxhi Cuku, Kristi Baçi, Kristaq Pilo, Jorida Meta, Gramoz Gashi, Arjeton Osmani, Ioana Sinani, etj.

Në “Arizona International Film Festival” filmi shqiptar shënoi dhe premierën botërore.

Filmi trajton një histori dashurie në vitet 80 gjatë kohës së komunizmit në Shqipëri.

Frida Dushka që luhet nga Enxhi Cuku, dashurohet me Arturin, një djalë të internuar që interpretohet nga një aktori Krist Baci.

Gjërat komplikohen kur familja vendos ta martoje Fridën me operativin e fshatit Tomorrin, që luhet nga Klodian Hoxha.

Filmi është i zhanrit romancë dhe dramë, e pritet të vijë dhe në një premierë për publikun shqiptar.

Vetëm pak kohë pas lindjes së djalit

Aktori i njohur zbulon planet e dasmës

'Si mund ta jepni kështu lajmin e bukur?'

Bashkëshortja e Gaz Pajës flet për shtatzaninë

Fotografohet me vajzën e vogël

Blendi Fevziu kalon pushimet në Bahamas

Ka një dedikim të ëmbël për Rominën

Erik Lloshi publikon foton nga albumi i martesës

Ja cila është fusha që do t'i jap famë

Pas muzikës Bleona Qereti kërkon sukses tek…