MENU
klinika

Kush e zëvendëson

Vrasjet në Shkodër/ Shkarkohet shefi i komisariatit

01.04.2019 - 17:46

Vrasja e dy vëllezërve Astrit dhe Brahim Bilali mëngjesin e së shtunës në Shkodër, u shoqërua me shkarkimin e drejtorit të Policisë atje, Vehbi Bushati, i cili u zëvendësua me Niko Brahimajn.

kolana e librave

Por me sa duket ndryshimet në radhët e uniformave blu nuk do të përfundojnë me aq. Sipas informacioneve, pas ndryshimit të drejtorit, ikën edhe shefi i komisariatit, Vasil Çela. Në vend të tij është emëruar Lorenc Meta.

Dy ditë më parë pas vrasjes së vëllezërve, Astrit dhe Brahim Bilali, u shkarkuar edhe drejtori i Policisë së Shkodrës, Vehbi Bushati dhe në vendin e tij u emërua Niko Brahimi.

Sorollatën të moshuarin dhe...

Shkarkohen nga detyra dy zyrtarë në Krujë

Bulqizë/ Çfarë tha e mbijetuara

Vdekja e nënës dhe fëmijëve, detaje të reja

"Të flasë drejtësia, situata në Shkodër nuk është e qetë"

Tritoli makinës së Licit, Voltana Ademi: Jo politikë!