MENU
klinika

Berat

Zhduken shuma të mëdha, grabitet ndërmarrja

07.04.2019 - 08:28

Një grabitje është shënuar gjatë natës mes të shtunës dhe të dielës, ku është zhdukur një shumë e konsiderueshme parash.

Mësohet se gjatë natës, tek ish-Kombinati Berat, persona të pa identifikuar, kanë hyrë në ambientet e brendshme të një ndërmarrje dhe kanë marrë një sasi lekësh.

Ngjarja ka ndodhur në masoneri, teksa gjithçka është kuptuar herët në mëngjesin e sotëm.

Grupi hetimor dhe shërbimet e policisë në vendngjarje po punojnë për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

grabitje-konica.al
grabitje-konica.al

Pritet të bëhet këqyrja e kamerave të sigurisë, për të zbuluar më shumë.

Njoftimi i Policisë:

“Në datën 07.04.2019, gjatë natës, tek ish Kombinati, persona të pa identifikuar, kanë hyrë në ambjentet e brendëshme të një ndërrmarje dhe kanë marrë një sasi lekësh.

Grupi hetimor dhe shërbimet e policisë në vendngjarje po punojnë për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorve”,- njofton policia.