MENU
klinika

Ku po shkojnë?

Zhvendoset protesta e opozitës, Basha udhëheq protestuesit drejt….

13.04.2019 - 19:46

Pas 1 e 30 minutash protestë para Kryeministrisë dhe pasi çanë kordonin e policisë aty, protesta e opozitës është zhvendosur drejt Parlamentit.

Ishte nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka, i cili u bëri thirrje protestuesve të ndiqnin në marshim drejt Parlamentit kryedemokratin Lulzim Basha.

Kujtojmë që pasi Basha përfundoi fjalën e tij, qindra protestues kanë marrë “kontrollin” e shkallëve të ndërtesës së qeverisë.

kolana e librave

Ndërkohë policia bëri thirrje me megafon që të heqin maskat që kanë mbuluar fytyrën e tyre dhe të mos hedhin më mjete piroteknike.