MENU
klinika

Aksioni i Ministrisë së Mbrojtjes

12 predha dhe 1 bombë aviacioni rrezikonin jetën e pushuesve

04.05.2019 - 12:10

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka njofton se zhytësit dhe xhenierët e Forcave të Armatosura nxorën nga deti 12 predha artilerie dhe 1 bombë aviacioni, të gjitha nga Lufta II Botërore dhe që rrezikonin jetën e pushuesve.

Aksioni u ndërmor në plazhin e Shën Vasilit, në Karaburun të Vlorës.

kolana e librave

Njoftimi i ministres së Mbrojtjes Olta Xhaçka:

Pushuesit sivjet do ta gjejnë më të sigurt plazhin e Shën Vasilit në Karaburun.

Zhytësit dhe xhenierët e Forcave të Armatosura nxorën nga deti 12 predha artilerie dhe 1 bombë aviacioni, të gjitha nga Lufta II Botërore dhe që rrezikonin jetën e pushuesve.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Një vizitë javën e ardhshme

Çfarë presin indianët nga Putin?


Plaku që ngriti flamurin dhe shpalli Pavarësinë

50 fakte që nuk i dinit nga jeta e Ismail Qemalit

89 pacientë të shtruar në spital, 11 në gjendje të rëndë

Dy të vdekur nga COVID, 74 raste të reja në 24 orët e fundit

"Ka vdekje të shpejtë dhe shumë të dhimbshme, ju lutem…"

“A më falet mua të vdes nga një grip?”, mjekja onkologe mesazh të fortë

"Janë të kushtueshme, ja udhëzimet e qarta që duhet të jepen"

Eksperti i njohur: Nuk mund të kërkosh maskën e bezdisshme 24 orë rresht