MENU
klinika

Flet nga Shkodra

Ambasadori zvicerian apel partive politike

14.05.2019 - 13:06

Gjatë inagurimit të lulishtes “Vaso Kadia”, në Shkodër, ambasadori zvicerian Adrian Maitre ka folur edhe për krizën politik në Shqipëri.

“Palët duhet që të gjejnë një dialog mes tyre dhe kjo do ishte gjeja e duhur. Duhet të jesh i gatshëm për dialog. Jam tërësisht me kolegët e mi që dhuna ngado që vjen është e papranueshme.

Në vendin tim çelësi i suksesit ka qenë dialogu dhe dakordësia mes palëve per perparim. Sa i perket zgjedhjeve nëse duhet të behen apo jo duhet ta marrin shqiptarët dhe autoritetet shqiptare.

kolana e librave

Ajo që mund të them është që zgjedhjet janë faktor kryesor për demokracinë dhe duhet të kesh mundësi të zgjedhesh mes palëve të ndryshme.

Duhet ta degjojmë njeri tjetrin dhe sa i perket asaj që i ndodhi ambasadorit te OSBE-së është e rrezikshme të mos respektosh statusin diplomatik.

Mbështesim Shqipërine në Integrimin Europian. Më kanë informuar se ka patur dhunë në protesta dhe nëse ka patur nuk ëhtë zgjidhja e duhur dhe nuk është gjë e mirë.“-është shprehur ai.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Deklarohet ambasadori amerikan

‘Ka ardhur koha të luftohet korrupsioni’

Deklarata e fortë e ambasadorit të SHBA

“Jo kriminelë lufte në Qeverinë e Kosovës”