MENU
klinika

Foto

Anne Hathaway del me yll Hollywood Walk Of Fame

10.05.2019 - 16:55

Aktorja e famshme Anne Hathaway më në fund është nderuar me një yll në Hollywood Walk Of Fame.

HOLLYWOOD, CA – DECEMBER 13: Actress Anne Hathaway participates in the Hugh Jackman Star ceremony at The Hollywood Walk Of Fame on December 13, 2012 in Hollywood, California. (Photo by Albert L. Ortega/Getty Images)

Aktorja u shoqërua nga bashkëshorti i saj Adam Shulman, mamaja Kate McCauley Hathaway dhe babai Gerald Hathaëay.

Në karrierën e saj të gjatë, Anne ka prekur skenat dhe ekranet duke luajtur çdo roli nga një princeshë deri tek një përbindësh si Godzilla.

Ajo ka fituar shumë çmime për punën e saj të jashtëzakonshme. Dhe më 9 maj iu shtua një nder më shumë, një yll në Hollywood Walk of Fame.

Gjithashtu Hathaway është fituese e çmimit Oskar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN