MENU

Përfundon në gjykatë

Ariana Grande paditet nga fotografi për të drejtat e autorit

16.05.2019 - 14:29

Këngëtarja Ariana Grande është paditur në gjykatë sepse postoi fotografinë e saj në mediat sociale.

Fotografi Robert Barbera ngriti një padi kundër yllit të popit në fillim të kësaj jave në një gjykatë në New York për shkelje të së drejtës së autorit.

Në padi ai tha se Ariana postoi dy fotografi në llogarinë e saj Instagram pa autorizim. Fotografi pohoi se 25-vjeçarja nuk i kërkoi kurrë leje apo pëlqimin e tij për të publikuar fotografitë.

Fotografitë janë postuar në Instagramin e Grande në gusht 2018 dhe që atëherë janë fshirë.

 

Barbera tani po kërkon 25.000 dollarë për secilën foto dhe çdo përfitim që Grande ka marrë nga postiumet e saj.

Në dokumentat e gjykatës pretendohet se fotografi është autori dhe pronari i vetëm me të gjitha të drejtat, titullin dhe interesin për fotografitë, duke përfshirë edhe të drejtat e autorit.

FOTO/ Mes të bardhës dhe blusë

Ja si duket zyra e Blendi Fevziut

Rikompozohet vepra e Moxartit...

Artistja shqiptare që po mahnit Francën

Copëza të gjalla jete, në mes të harresës

Artisti që u jep jetë vendeve të harruara

Pas mbylljes së emisionit në Klan...

Ja ku do ta shohim tani Alfio Rrotanin

Së shpejti MTV Video Music Awards 2019

Bebe Rexha prezantuese në eventin e rëndësishëm