MENU
klinika

Kualifikimi historik në CHL

“As nuk e kishim ëndërruar”/ Flet heroi i Atalantës

27.05.2019 - 00:34

Atalanata ishte surpriza e madhe e Champions League këtë sezon me zikaltërit që u renditën të tretët në Serie A.

Skuadra e Gasperinit bënë arritjen historike duke lënë jashtë Champions League skuadra si Milani apo Roma ndërkohë që spostuan dhe Interin në vendin e katërt.

Heroi i Bergamaskëve, trajneri Gian Piero Gasperini, ka folur për “Sky Sport” pas fitores së marrë kundër Sassuolo-s.

“Ishte një ndeshje shumë e vështirë, Sassuolo ka luajtur deri në vdekje. Ka qenë një fitore e madhe për këta njerëz, klubin dhe për këta lojtarë, që kanë qenë të mrekullueshëm.

Kualifikimi është diçka që as e kemi ëndërruar më parë. Champions është një objektiv i arritur për herë të parë dhe Atalanta do ta përfaqësojë shumë mirë futbollin italian”, përfundoi trajneri i Atalantës.