MENU
klinika

Hyrja në BE bazohet në progresin individual

Hahn: Maqedonia e Veriut s’duhet të presë ato që mbeten pas

17.05.2019 - 20:57

Komisioneri për Zgjerim në BE, Johanes Hahn e cilëson hyrjen në BE, një meritë të bazuar në progres individual të shteteve përkatëse.

Përmes një postimi në Twitter, Hahn ndalet gjerë e gjatë te shteti i Maqedonisë së Veriut, ndërsa shkruan se nuk do ishte e drejtë nëse kësaj të fundit i duhet të presë të tjerët që mbeten pas.

kolana e librave

Hahn, nuk lë pas edhe zgjidhjen e konfliktit Serbi-Kosovë, ku thekson se e njëjta përgjigje vlen edhe për këtë çështje.

“Hyrja në BE është një meritë bazuar në progresin individual. Nuk do ishte e drejtë nëse Maqedonia e Veriut duhet të presë për të tjerët që mbeten pas. Njohja e BE-së për progresin konkret dhe stabiliteti thelbësor i BB. E njëjta vlen edhe për zgjidhjen e konflikteve Serbi dhe #Kosove”-u shpreh Hahn.

Emri dhe e shkuara kriminale (Dinamika e ngjarjes)

‘Tronditet’ Astiri/ Vritet i riu në lokal, dyshimet e para

(Fotot e rënda) Kërcënim e fjalë të tmerrshe!

Nëna nga Saranda dhunë “kafshërore” ndaj vajzës 13-vjeçare

‘Patëm përplasje gjatë darkës me Ramën’

Haradinaj: Ishte i angazhuar për ndarjen e Kosovës, ja kur nisi ideja

"Ka bërë disa gabime, duhet të kthehet në rrugën e duhur"

Dëbimi i dy diplomatëve, Irani ‘shuplakë’ Shqipërisë

"2020-ta s’do jetë vetëm viti i rindërtimit"

Nga lufta “anti-KÇK” te Reforma Zgjedhore, Balla tregon prioritetet