MENU

Thirrja për protestuesit

Hidhen bomba molotov/ Meta: Evitoni dhunën dhe distancë nga institucionet

11.05.2019 - 21:51

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar sërish ndërsa vijon protesta e opozitës prej tre orësh.

Kreu i Shtetit iu bën sërish thirrje qytetarëve të distancohen nga aktet e dhunshme dhe nga individët, të cilët rrezikojnë policët.

Edhe më herët Presidenti tha se po ndiqte me shqetësim situatën dhe iu bëri thirrje palëve për qetësi e të evitojnë aktet e dhunës dhe konfrontimet, që mund të shkaktojnë lëndime në njerëz dhe dëme ndaj institucioneve.

Dënohet vetëm për shpërdorim detyre

Gjykata merr vendimin. Dënohet Saimir Tahiri!

Prej 4 orësh 'të kyçur' në dhomën e këshillimit

‘Plas debati’ mes gjyqtarëve, duhet dënuar apo jo Tahiri

“Puna jonë konsiston në aleanca"

Massafra paralajmëron varfërinë e vendit!

"Cënon autonominë e universiteteve"

Mynyr Koni kundër VKM-së për Kopshtin Botanik