MENU
klinika

Argjentinasi kërkon revolucion

Messi ‘largon’ 6 lojtarë nga Barcelona!

27.05.2019 - 19:37

Humbja 2-1 në finale të Kupës së Mbretit nga Valencia, ka tensionuar edhe më shumë situatën në kampin e Barcelonës.

“Don Balon” raporton se Messi nuk është i kënaqur me gjashtë lojtarë te Barcelona, ndaj ka kërkuar shitjen e tyre që këtë verë.

konica sportkonica sport mobile

Media spanjolle raporton se nga Camp Nou mund të largohen lojtarët, si Ivan Rakitic, Philippe Coutinho, Sergi Roberto, Nelson Semedo, Arthur Melo dhe Kevin-Prince Boateng.

Katalanasit kanë vuajtur së tepërmi në fund të këtij sezoni, sepse përveç humbjes në Kupën e Mbretit, ata u eliminuan edhe nga Liverpool në Champions League.

Ekipi i Ernesto Valverdes e mbylli sezonin vetëm me një trofe të fituar dhe si pasojë në verë pritet të ndodhin ndryshime të mëdha në skuadër.