MENU

18 emigrantë klandestinë

Irakenët “sulmojnë” Korçën

09.05.2019 - 14:04

Në pikën kufitere të Kapshticës, ndalohen 18 emigrantë klandestinë nga Iraku.

18 emigrantë të paligjshëm janë ndaluar sot nga policia kufitare në Kapshticë.

Sipas të dhënave të para bëhet me dije se emigrantët janë ndaluar në brendësi të tokës shqiptare në afërsi të fshatit Trestenik.

Deri tani mësohet se mes emigrantëve kishte edhe gra dhe fëmijë, të cilët i përkasin nështetësisë irakiene.

Ndërkohë që pritet që pas intervistimit ata të dërgohen në qendrën e azilkërkuesve në Babrru.

Kampi është i ndarë në gjashtë godina dhe secila prej tyre është e ndarë në 5-6 dhoma.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Hynë ilegalisht në Shqipëri

Ndalohen 23 emigrantë në Devoll