MENU
klinika

Merkato

Juventus i ofron shkembimin në mbrojtje Realit!

30.05.2019 - 22:32

Juventus ka kontaktuar Real Madrid duke i ofruar një shkëmbim mbrojtësish Alex Sandro-Marcelo.

Të dy lojtarët kanë vuajtur sezonin që sapo përfundoi me skuadrat e tyre dhe një ndryshim ambienti mund t’u bëjë mirë.

Sipas faqes së lajmeve spanjolle Defensa Centra, problemi është Zinedine Zidane, i cili kërkon të mbajë Marcelon në skuadër për të paktën edhe një sezon.

Gjithashtu trajneri francez nuk është i bindur 100% nga Alex Sandro dhe nuk mendon se shkëmbimi do të ishte gjëja e duhur për t’u bërë.

Megjithatë, vendimtar do të jetë edhe vullneti i lojtarëve, sepse nëse Marcelo vendos të largohet, trajneri i tij do ta kishte të vështirë ta ndalte.