MENU
klinika

Postimi

Major Tanushi humbi jetën në Letoni, reagon ambasada e SHBA

14.05.2019 - 09:31

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri ka shprehur ngushëllimet për familjen e major Klodian Tanushit.

Tanushi humbi jetën gjatë misionit të Forcave të Armatosura në Letoni nga shpërthimi i një mine.

Para major Tanushit, humbi jetën edhe nëntetara Zarife Hasanaj.

Me anë të një mesazhi në faqen në Facebook, ambasada nderon sakrificën e majorit dhe shpreh ngushëllim për ndarjen e tij nga jeta.

Mesazhi

Shtetet e Bashkuara shprehin ngushëllimet më të thella për familjen dhe miqtë e Majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni.

Iu bashkohemi qytetarëve shqiptarë në nderimin e sakrificës së tij dhe në vajtimin për humbjen e tij.