MENU
klinika

Postimi

Meta takon Mogherinin: Sfidat kapërcehen me dialog

08.05.2019 - 21:35

Presidenti Ilir Meta ka takuar sot Shefen për Marrëdhëniet për Jashtë të BE-së, Federica Mogherini.

Përmes një postimi në “Facebook”, Presidenti Meta shprehet se prania e saj në Samitin e Brdo-Brijunit është një tregues i rëndësisë që BE i jep bashkëpunimit rajonal.

kolana e librave

“Kënaqësi të takohem me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europian, Federica Mogherini.
Pavarësisht sfidave dhe vështirësive që mund të kapërcehen vetëm me dialog e bashkëpunim, integrimi europian është e vetmja rrugë përpara.

Prania e saj në Samitin e Brdo-Brijuni, tregues i rëndësisë që BE i jep bashkëpunimit rajonal.”-shkruan Meta.