MENU
klinika

"Po na gënjejnë"

Korçë/ Minatorët protestë, “rrethojnë” Prefekturën

23.05.2019 - 10:54

Minatorët e Korçës, Devollit dhe Ersekës janë mbledhur sot në protesta para Prefekturës së qytetit.

Shkak për daljen e tyre në protestë është bërë kërkesa për statusin e minatorit.

“Protesta është për të kërkuar të drejtat tonaNuk po na e vënë veshin. Po na gënjejnë për statusin. Kërkojmë djersën tone. Pensioni është 35 mijë lek të reja“, kështu u shpreh kreu i sindikatës së minatorëve të Korçës.