MENU
klinika

Foto

“Përmeti është Toskana e Shqipërisë”

30.05.2019 - 21:59

Përmeti është një nga ato qytete që një potencial mjaft të madh për zhvillimin ekonomik e kulturor, ndërkohë që vitet e fundit po zhvillohet ndjeshëm edhe në turizëm.

Ish-ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, ka folur me superlativa për qytetin e trëndafilave.

Deputetja e këtij qyteti, ishte mes të ftuarve në emisionin “Soire” ku e quajti Përmetin, Toskanën e Shqipërisë.

Nga ana tjetër, të ftuarit e kësaj mbrëmje nxorrën në pah veçoritë dhe të mirat e qytetit, si nga ana kulturore, ashtu edhe nga natyra, demografia, gastronomia dhe shumë aspekte të tjera.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Kantieret e kulturës në Gjirokastër

Përmet/ Restaurohet Ura e Katiut