MENU

Bën 'pazar' në Premier League

PSG ‘heq qafe’ Neymar dhe Cavanin

16.05.2019 - 19:37

Që merkato e ardhshme e verës do të jetë më aktive se kurrë, tani nuk ka më dyshime.

PSG dëshion të jetë protagoniste edhe në këtë afat kalimtar veror. Trajneri Tuchel u ka kërkuar drejtuesve përforcime pasi edhe pse ka në dispozicion një ekip yjesh, Parizienët nuk kanë shumë alternativa në stol.

Mediat e huaja raportojnë se përveç Edison Cavanit, largimi i të cilit është thuajse i sigurt, në dalje të ekipit është edhe Neymar.

Neymar Cavani
Paris St Germain  REUTERS/Gonzalo Fuentes

Braziliani u transferua me shumë bujë në Paris, por sezoni i fundit duket se e ka mërzitur së tepërmi numrin 10.

Tekniku i kampionëve të Francës nuk dëshiron të ngelet ‘thatë’ në repartin ofensiv dhe ka piketuar menjëhere dy zëvendësues nga Premier League.

Në krye të listës së Parizienëve qëndrojnë sulmuesi brazilian i Liverpool, Roberto Firminho si dhe sulmuesi i Arsenal, Piere Emerick Aubameyang.

Firminho and Aubameyang

Për sulmuesin e ‘Topçinjve’, kampionët e Francës do të ketë konkurrencë të fortë me Realin e Madridit që është i gatshëm të ofrojë deri në 75 milionë euro.

Aspak e lehtë nuk ngelet dhe tratativa për Firminhon. Braziliani 28-vjeçar firmosi një kontatë 5-vjeçare me Liverpool në vitin 2018 dhe largimi i tij nga “The Reds” për momentin duket i vështirë.

Megjithatë, edhe pse këto operacione në dukje janë të vështira, Parizienët me fuqinë financiare që disponojnë, kanë treguar se mund të transferojnë çdo objektiv.

“Peshkon” mbrojtësin kampion bote

Roma nuk heq dorë nga Premier

Gola, dhe përmbysje nga të dy krahët

Partizani fiton Superkupën e Shqipërisë

Firmos një golashënues

Flamurtari blindon portën

Fati i argjentinasit Correa

Atletico i vendos afat Milanit

Sanchez vishet zikaltër javën e ardhshme

Marotta bind United me … 15 milionë euro