MENU
klinika

Pa energji disa zona

Shtrëngata dhe erëra të forta, moti i keq paralizon Vlorën

13.05.2019 - 08:45

Që prej mbrëmjes së djeshme, vendi ynë është përfshirë nga një mot i keq.

Reshje shiu dhe erëra të forta kanë përkeqësuar situatën në qytetin e Vlorës.

Erërat e forta kanë shkaktuar dëme në qytet dhe në disa fshatra.

Në zonën e Orikumit si dhe në disa fshatra të tjerë ka ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të shkëputjeve të linjave.

Ndërkohë si pasojë e erës së disa pemë në shëtitoren Lungomare janë dëmtuar dhe kanë qenë punonjësit e shërbimeve publike që janë aktivizuar për t’i larguar.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Pezullimi i përkohshëm i mjeteve të vogla

‘Tërbohet’ deti, kapitaneria kërkon të merren masa