MENU
klinika

Epiqendra

Tërmeti i fortë “shkund” jugun

26.05.2019 - 09:47

Një tërmet i fortë ka “shkundur” jugun gjatë mesnatës.

Epiqendra ka qenë mes kufirit grekp-shqiptar, 24km nga Gjirokastra.

Tërmeti ka qenë 4.1 ballë i shkallës Rihter dhe është regjistruar rreth orës 00:35.

Nuk raportohet për dëme materiale, ndërkohë më herët në orën 22:35 një tjetër tërmet është regjistruar në jug, 4.3 ballë i shkallës Rihter.

Epiqendra e lëkundjeve ka qenë 11 km nga Leskoviku.