MENU
klinika

Detajet

Tërmeti “shkund” vendin, ku ishte epiqendra dhe sa ballë

09.05.2019 - 08:39

Një goditje tërmeti është ndjerë në mesnatë në vend.

Sipas IGJEUM, lëkundjet janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm dhe ka pasur epiqendrën në Pajun, zonë që ndodhet 15 km në Perëndim të Elasanit.

Lëkundja nuk ka qenë e fortë me thellësi 28 km dhe me magnitudë 2.8.

Të dhënat:

Data: 09/05/2019

kolana e librave

Ora: 00:26:20

M=2.8

Place: Pajun, 15 Km P Elbasan

40.1° N, 20° E

Thellësia: 28 KM