MENU
klinika

Protesta e opozitës

“Thyhet heshtja”, shpërthejnë vatrat e zjarrit, hidhen sende drejt Kuvendit

25.05.2019 - 21:23

Ashtu sikurse herë të tjera, edhe në protestën e sotme të opozitës, situata para Parlamentit po përkeqësohet.

Dy vatra të vogla zjarri kanë shpërthyer aty nga ndezja e pankartave, ndërsa disa protestues kanë hedhur sende të forta në drejtim të forcave të rendit.

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi ka ndërhyrë duke kërkuar nga protestuesit që të mos hedhin gurë drejt policëve.

Si është situata në spitalet COVID, sa pacientë janë të intubuar dhe në terapi intensive?

146 raste të reja me COVID në vend, 6 pacientë humbin jetën gjatë 24 orëve

“E inauguruan me daulle dhe e quajtën punë të kryme”

Rama ‘thumbon’ ashpër opozitën dhe prezanton projektin strategjik

"Kjo punë nuk është bërë siç duhet, parimet e mjekësisë janë shkelur rëndë"

Putin aprovoi vaksinën kundër Covid-19, mjeku rus jep dorëheqjen