MENU
klinika

"Takim vëllezërish"

Vuçiç dhe Dodik kafe në Tiranë, çfarë shkruajnë mediat serbe

09.05.2019 - 10:50

Presidenti i Serbisë, Alesandar Vuçiç dhe lideri i serbëve në Bosnje, Milorad Dodik ndodhen sot në Tiranë.

Vizita e tyre në Tiranë, vjen në kuadër të samitit të Brdo-Brionit.

Dodik dhe Vuçiç teksa ndodhen në Tiranë kanë gjetur rastin të konsumojnë edhe një kafe së bashku.

Foton e ka publikuar në rrjetet sociale vetë presidenti Vuçiç, ndërkohë mediat serbe e kanë cilësuar këtë moment si ‘takim vëllezërish’.

Ndërkohë, lideri i republika Serpska Dodik prej vitesh është në listën e zezë të SHBA për rrezikun që ai paraqet ndaj procesit të paqes në Bosnje Hercegovinë.