MENU
klinika

Publikohet fotoja

Zaev darkë Iftari me Ramën, kush është personi që i ftoi?

08.05.2019 - 12:28

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka postuar një foto ku duket ai së bashku me kreun e qeverisë shqiptare, Edi Rama dhe kryeministrin e Bosnjë Hercegovinës.

Ky i fundit në kuadër të muajit të shenjtë të Ramazani ka organizuar një iftar në Sarajavë, ku janë të ftuar dhe Zaev me kryeministrin Rama.

kolana e librave

Me ftesë të Kryetarit të Këshillit të Ministrave të Bosnje dhe Herzegovinës, Denis Zvizdiç, mora pjesë në darkën e Iftarit në Sarajevë së bashku me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama”– shkruan Zaev ne FB.

Me tej, thekson se “Ditët e agjërimit të Ramazanit janë një kujtesë se dashuria, respekti, solidariteti, mirësia dhe falja janë vlera që duhet t’i respektojmë dhe që na bashkojnë si popuj”.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Deklaratat e kryeministrit të Maqedonisë

Maqedonia me port në Durrës? Zaev: Rama ma ka garantuar

Kur 300,000 votues janë baraz me 9 deputetë

Arrestimi i Gruevskit, si kripa në sallatën maqedonase