MENU
klinika

"Dirigjentë, administratorë e drejtorë"

PS “ndez motorët” në Korçë, lista e kandidatëve për këshilltarë

16.05.2019 - 12:21

Pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është depozituar edhe lista e kandidatëve për këshilltarë bashkiakë.

Në listën për anëtarë të Këshillit Bashkiak të Korçës garojnë 48 kandidatë dhe në krye të saj është vendosur Pandi Bello. Kryesuesi i listës së kandidatëve për këshilltarë të Korçës është dirigjent i njohur, i dekoruar më parë me titullin “Naim Frashëri”.

Lista vijon më pas me Enslemvera Zake, administratore në Universitetin e Korçës, ndërsa pas saj vjen Erjon Nexhipi, anëtar i Asamblesë së PS-së. Pas këtij është Raqi Themeli, i cili është edhe drejtuesi i Hipotekës së Korçës.

kolana e librave

LISTA E KANDIDATËVE TË PS PËR KËSHILLIN BASHKIAK KORÇË:

kqz mbledhje konica.al
kqz mbledhje konica.al

PANDI BELLO
ENSLEMVERA ZAKE
ERJON NEXHIPI
ANA VERUSHI
RAQI THEMELI
EVIS MIÇO
EMILIANO MUHARREMI
GERLA KOLECI
JOAN DELI
MAMICA NENE
FATOS ZERELLI
EDLIRA MITRE
KLAUS BACELLI
MAJLINDA LIKE
ANDON SHKODRANI
MAJLINDA DUNI
TOMI PIKULLI
MARIA DOJCE
KRISTI ANDREA
IRENA NIKAJ
JULIAN MEMA
IRENA KALLÇO
ERVIN ROTA
SILVI TARE
DEJVI HOXHA
DANJELA NASTO
MERIOL FURRXHIU
ADELA LARTI
BERTIL CIPI
ERLEVA TARE
SPARTAK LAZE
SARA KOROVESHI
KLAJDI SHAHO
ANTONELA KALLÇO
GJERGJI KRISTO
ORNELA ALIKAJ
ALIT XHEZARI
OLTA ZYLYFARI
ALEKSANDËR TRAKO
ERALDA BANUSHI
KRISTJAN SYLA
KRISTELA ZHURKA
ELVIS MEDI
FRANCESKINA TAHIRAJ
THOMA MITRE
KRISTINA PARAVANI
VANGJUSH NICO
ATVINA LERA

U largua nga shtëpia dhe s’u kthye më

Bilisht, 53-vjeçari i dehur mbytet në rezervuar

Në Kolonjë nëna infekton djalin

Pogradeci shënon një vatër të re me COVID-19

Kreu i KLP-së zbarkon në Korçë dhe Pogradec

Ibrahimi ‘kokë më kokë’ me drejtueset e prokurorisë

Ja sa persona kanë rezultuar pozitivë me Covid!

Dalin përgjigjet për 15 tamponë në Pogradec