MENU
klinika

Ç'pritet të diskutojnë?

5 ditë para zgjedhjeve, ambasadorja e SHBA ‘zbarkon’ në zyrën e Bashës

25.06.2019 - 10:27

Vetëm 5 ditë para zgjedhjeve, ambasadorja e SHBA në Tiranë, Leyla Moses-Ones ka shkuar këtë paradite në zyrën e Bashës.

Ata pritet të diskutojnë në lidhje me situatën politike në vend.

Ky takim vjen 5 ditë para zgjedhjeve dhe pas qëndrimit të opozits për të vazhduar aksionin.

Kreu i qeverisë shprehet se nuk do të ketë ndryshim të datës se zgjedhjeve, ndërsa Presidenti i Vendit ka kërkuar shtyrjen e 30 qershorit.