MENU
klinika

Nuk u shpëton kamerave

Azil në Hungari, Gruevski filmohet duke festuar

10.06.2019 - 13:29

Gazetari Balezh ceko ka hedhur në llogarinë e tij në Tëitter disa fotografi të ish-kryeministrit Gruevski, i cili ndodhej në një festë.

Gruevski është fotografuar në një jaht në Danub, teksa ishte i pranishëm në një ngjarje lidhur me biznesin e quajtur “Biznes Ahengu, Budapest”.

Mediat vendase shkruajnë se ish-kryeministri maqedonas është takuar me ndihmës sekretarin shtetëror të ministrisë së Punëve të Jashtme hungareze, Jshtvan Jo në një banesë në pronësi të dy shtetasve kinez, e cila më pas u deklaruar se ishte e shërbimeve të inteligjencës hungareze.

Menjëherë pas ngjarjes MPJ-ja e Hungarisë është përgjigjyr se për takimin nuk është bërë asgjë e jashtëzakonshme dhe se një i punësuar i MPJ-së mund të mbajë kontakte me një ish-kryeministër me karrierë