MENU
klinika

"Interi është shtëpia e tij"

Babai i yllit të Juventusit ‘tërbon’ tifozët!

27.06.2019 - 20:05

Moise Kean, ylli i ri i Juventus-it, ëndërron të veshë fanellën e Inter-it.

Ka qenë babai i sulmuesit që e ka zbuluar këtë: “Ma ka thënë gjithmonë, kur luante te Torino: ‘Pas Torino-s, më dërgo tek Inter-i”.

“Gjithçka ka lindur në momentin kur do blinim një fanellë dhe unë i kam thënë të zgjidhte një, ka thënë babai i sulmuesit për. Nuk ka patur asnjë dyshim dhe ka zgjedhur menjëherë atë të Martins. Inter është shtëpia e tij, e ka zgjedhur kur ka qenë i vogël, do të donte të shkonte atje. Më pas varet nga ofertat që vijnë. Nëse Inter-i do t’i ofrojë më shumë nga sa fiton tani, sigurisht që do të shkojë”, tha ai.

Në lidhje me incidentin e ndodhur në Euro U21:

“Duhet të sillet si të tjerët, – ka thënë babai. – Unë e kam mbështetur Di Biagio-n (e përjashtoi nga sfida me Belgjikën), sepse i ka bërë të kuptojë se do të ketë pasoja nëse vazhdon kështu. Trajneri ka bërë mirë. Mendoj se sot ka dhënë vetëm 50% të potencialit të tij të vërtetë.

Si baba, unë e kam thënë gjithmonë: pres që ai ta fitojë Topin e Artë. Dhe deri kur nuk do të ma sjellë në shtëpi… Jam i sigurt se do ta fitojë. Po rritet, mund t’ia dalë në 3-4 vite. Nuk duhet të harrojmë se nuk ka mbushur akoma 20 vjeç dhe luan tek Juventus. Gjithashtu, ka debutuar me Italinë dhe ka shënuar dy gola”, u shpreh ai.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Bardhezinjtë surprizojnë në merkato

Lëvizja e bujshme/ Buffon rikthehet tek Juventus!

Fotografia që ndez shpresat e rikthimit!

Pogba bën Juventusin të ëndërrojë!

Lojtari zikaltër shtang Romën

‘Ngrin’ marrëveshja Dzeko-Inter!

Mesfushori italian vishet zikaltër

Inter fiton ‘derbyn’ në merkato!