MENU
klinika

"El Classico" në merkato

Barcelona kundërpërgjigje Realit me talentin e Premier League!

08.06.2019 - 19:18

Real Madrid ka nisur një merkato të vrrullshme duke firmosur me lojtarë të klasit botëror.

I fundit ishte Eden Hazard, një blerje që ishte përfolur prej kohësh, pjesë e rinovimit të skuadrës “merengues” pas një sezoni zhgënjyes.

Mediat spanjolle (Sport) konfirmojnë se Barcelona do të jetë ajo që do të kryejë lëvizjen e radhës në merkato, duke u kundërpërgjigjur me një tjetër talent.

Bëhet fjalë për sulmuesin 21-vjeçar të Manchester United, Marcus Rashford.

Skuadra “blaugrana” ka kohë që është interesuar për talentin e Premier League dhe kombëtares angleze. Për të siguruar shërbimet e tij ekipi katalanas duhet të paguajë rreth 100 milionë euro.

Kjo shifër mund të jetë edhe më e ulët nëse Barça arrin të bindë United të pranojë si pjesë të marrëveshjes sulmuesin brazilian, Philippe Coutinho.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


10 blerjet më të shtrenjta në futboll

Transferimi i Hazard hyn në historinë e Real Madrid!