MENU
klinika

Zyrtare

Benitez ikën nga Newcastle, refuzon edhe Kinën!

24.06.2019 - 14:08

Rafa Benitez nuk ka rinovuar kontratën e tij me Newcastle dhe nga 30 qershori ai nuk do të jetë më trajner i skuadrës angleze, që e drejtoi për tre sezone me radhë.

Trajneri spanjoll dhe drejtuesit e klubit të Premier League nuk kanë gjetur marrëveshje për rinovimin e kontratës, gjë që ishte lajmëruar prej disa ditësh dhe tani vetë klubi njoftoi fundin e bashkëpunimin mes tyre.

kolana e librave

“Është zhgënjyese që njoftojmë se trajneri Rafael Benitez do të largohet nga Newcastle në fund të kontratës së tij, që skadon më 30 qershor 2019”, thuhet në njoftimin e klubit.

Për 59-vjeçarin ka qenë Dialan Yifang që i ka ofruar më herët një kontratë të majme me 12 milionë euro në sezon, por spanjoll e ka refuzuar, duke preferuar të mbetet në Europë. Fillimisht ai do të qëndrojë në Londër me familjen e tij, në pritje të ndonjë oferte nga Premier League, ose ndonjë klub europian.