MENU
klinika

Detajet

“Blic” në Sarandë, arrestohen katër policë kufitarë

06.06.2019 - 11:55

Këtë të enjte katër punonjës të Policisë Kufitare janë shoqëruar në komisariat.

Efektivët janë kontrollorë të pikës së kalimit në Qafë-Botë.

Të katër punonjësit janë shoqëruar nga Shërbimi i Çështjes së Brendshme dhe Ankesave (SHÇBA).

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka lëshuar tashmë urdhërarrestet për katër efektivët e shoqëruar.

Ende nuk ka detaje për shkeljet që mund të kenë kryer, por priten detaje të reja rreth arsyes së shoqërimit të katër kontrollorëve të pikës kufitare Qafë-Botë.