MENU
klinika

Lëkundjet e fundit

Ç’po ndodh në Korçë? Tronditen sërish themelet e saj

29.06.2019 - 15:27

Vijojnë dridhet e tokës nga tërmeti në Korçë.

Lëkundja e fundit është ndjerë pak minuta më parë, ndërsa mësohet se ka qenë 4.1 ballë i shkallës Rihter.

Mësohet se lëkundjet kanë zgjatur për disa sekonda, duke krijuar panik te qytetarët.

kolana e librave

“Shkundet” Korça, goditet sërish nga tërmetet!

Epiqendra e tërmetit ka qenë në Arrëz.

Ndërkohë, lëkundjet sizmike vijojnë prej mbrëmjes së kaluar, kur u shënuan disa dridhje të tokës, të cilat vazhdojnë edhe ditën e sotme.

Ja shpërndarja e rasteve të reja në qarkun e Korçës!

Infektohen me Covid-19 edhe dy mjekë në Kolonjë

Transportonin emigrantë të paligjshëm

900 euro për në BE! Tre lezhjanë kapen në Pogradec

U largua nga shtëpia dhe s’u kthye më

Bilisht, 53-vjeçari i dehur mbytet në rezervuar

Në Kolonjë nëna infekton djalin

Pogradeci shënon një vatër të re me COVID-19