MENU
klinika

Publikon foton e...

“Gëzuar”, Rama i uron Bajramin besimtarëve myslimanë

04.06.2019 - 09:15

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Rama e ka nisur me një urim për të gjithë besimtarët myslimanë.

Kreu i qeverisë ka publikuar një foto të xhamisë së Namazgjasë ku shkruan ‘Gëzuar Bajramin’.

Festimet e Fitër Bajramit kanë nisur që në orët e para të mëngjesit me namazin e sabahut.

Fitër Bajrami është festa që shënon fundim e muajit të Ramazanit dhe kjo fjalë vjen nga fakti se myslimanët para ditës së Bajramit shpërndajnë ndihma, solidarizohen me të varfrit.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Në gjuhën tonë të bukur: shqip

Ju lutem mos uroni “Kurban Bajrami”!