MENU

Detaje

Haradinaj takim “kokë më kokë” me Merkel, çfarë do diskutojnë?

06.06.2019 - 09:16

Teksa ndodhet në Berlin në një vizitë njëditore, pritet që kryeministri Haradinaj të takohet edhe me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Haradinaj thekson se ky takim ka për qëllim thellimin e marrëdhenieve Kosovë-Gjermani.

Pas kancelares Merkel, ai pritet të takojë edhe kryetarin e Bundestagut, Wolfgang Schauble, deputetë të të gjitha grupeve parlamentare dhe pritet të marrë pjesë në konferencën “Takimet ndërkombëtare” si në lutjet e mëngjesit në Berlin.

Haradianj mbërriti në Berlin gjatë ditës së djeshme ku është pritur me ceremoni ushtarake. Kreu i qeverisë po shoqërohet nga ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Tregon fokusin e bisedimeve

Haradinaj takon ambasadorin amerikan