MENU
klinika

Aksident në Gramsh

Humbin kontrollin e motorit/ Dy të rinj në gjendje kritike për jetën

08.06.2019 - 09:50

Një aksident rrugor raportohet të ketë ndodhur sot në aksin rrugor Gramsh-Kodoviat.

Dy të rinj që udhëtonin me një motor kanë humbur kontrollin dhe për pasojë janë përplasur me barrierën anësore të rrugës.

Nga përplasja e motorit dy të rinjtë kanë pësuar dëmtime të rënda dhe janë dërguar në spitalin e Traumës në Tiranë, në gjendje kritike për jetën.

Nga Specialistët e Qarkullimit Rrugor u proçedu në gjendje të lirë për veprën penale “Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugor” shtetasi:

S.H., 30 vjeç, banues në fshatin Kodovjat, të Gramshit, pasi duke drejtuar motoçikleten ka humbur kontrollin dhe ma dalë nga rruga, për pasojë është dëmtuar vetë drejtuesi i motoçikletës dhe pasagjeri shtetasi A.H., 11 vjeç, jashtë rrezikut për jetën.