MENU
klinika

Parashikimi i motit

I nxehti afrikan mbërrin në Shqipëri?

13.06.2019 - 08:25

Moti ditën e sotme pritet të jetë i qendrueshëm.

Ndërkohë, sipas asaj që parashikon IGJEUM, pritet që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate.

Parashikimi:

Sot në përgjithësi, nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Ekziston mundësia (ndonëse shumë e vogël) që në zona shumë të kufizuara të ketë ndonjë reshje në formë shtrëngate me rrufe dhe breshër, më të mundshme në zonat malore dhe ato pranë tyre në gjysmën Lindore të vendit gjatë pasditeve.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 19 / 31 °C

në vendet e ulëta: 18 / 34 °C

në vendet malore: 15 / 32 °C

ERA

Sot era do të vijojë të fryjë e lehtë deri mesatare.