MENU
klinika

Alarmohen banorët

Korça ‘shkundet’ sërish/ Lëkundje të forta tërmeti!

28.06.2019 - 16:55

Qytetarët e Korçës janë alarmuar sërish duke ndjerë lëkundje të tjera nga tërmetet.

Sipas informacioneve, disa minuta më parë janë regjistruar 2 lëkundje të forta.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit, lëkundja e parë është ndjerë rreth orës 14:44, me magnitudë 3.6 të shkallës Rihter, 4 km në lindje të fshatit Nikolicë.

kolana e librave

Ndërsa lëkundja e dytë ka qenë në orën 16:36 me magnitudë 3.9 , 14 km në jug të Korçës.

Pak muaj më parë Korça u trondit nga një sëri tërmetesh që u shoqëruan edhe me dëme të shumta materiale, por edhe persona të plagosur.

Qytetarët u detyruan që të flinin në çadrat e ushtrisë, pavarësisht kushteve jo të favorshme atmosferike.

Ja shpërndarja e rasteve të reja në qarkun e Korçës!

Infektohen me Covid-19 edhe dy mjekë në Kolonjë

Transportonin emigrantë të paligjshëm

900 euro për në BE! Tre lezhjanë kapen në Pogradec

U largua nga shtëpia dhe s’u kthye më

Bilisht, 53-vjeçari i dehur mbytet në rezervuar

Në Kolonjë nëna infekton djalin

Pogradeci shënon një vatër të re me COVID-19