MENU
klinika

Tërmetet

Kyçet Mësonjëtorja e Parë Shqipe në Korçë

13.06.2019 - 14:57

Tërmetet e njëpasnjëshme që goditën Korçën kanë shkaktuar dëme edhe në Mësonjëtoren e Parë Shqipe në Korçë.

Prej datës 7 qershor, aktivitetet dhe vizitat në Muze janë pezulluar.

Mësonjëtorja e Parë Shqipe ka pësuar dëmtime të godinës dhe plasaritje të mureve.

Për këtë arsye drejtuesit kanë vendosur mbylljen e tij pasi është e pamundur pritja e vizitorëve.

Siç edhe raportohet, godina ka dëme brenda dhe jashtë saj.

I dënuar me 12 vite burg për mashtrim

Arrestohet në Gjermani 39-vjeçari nga Korça

Trashësia në zonat malore arrin deri në 17 cm!

Dëbora zbardh qarkun e Korçës në këtë fillim prilli

"Do e ndihmojnë ekonominë shqiptare të ngrihet lart e më lart"

Rama nga Kolonja: Biznesmenët i shohim si aleatët e mëdhenj

“Këtë javë ulet fasha për të moshuarit mbi 65 vjeç”

Manastirliu në Korçë: Mbërrijnë 7020 doza vaksine Pfizer