MENU
klinika

Braziliani 'flet pa doreza'

Mesazhi i Neymar: Nuk dua të luaj më për PSG-në, por…

19.06.2019 - 20:04

Prej kohësh Neymar Jr është një çështjë madhore jo vetëm në kampin e PSG dhe Brazilit, por në të gjithë botën e futbollit.

Ylli brazilian ka pësuar një goditje të dyfishtë kohët e fundit ku pas dëmtimit që e la jashtë “Kupës së Amerikës”, atij i duhet të përballet edhe me akuzat për abuzimin ndaj modeles që e kanë tronditur moralisht.

Pas këtyre, Neymar duket se është i vendosur për t’u larguar nga PSG.

Dëshira e tij është të braktisë Parisin për t’u kthyer te Barcelona.

Deklaratat e Al Khelaifit për “France Football” si: “askush nuk e detyroi të firmoste këtu”, apo “dua që lojtarët të jenë të përgatitur për të mbrojtur nderin e kësaj fanelle”, nuk dhanë asnjë rezultat.

konica sportkonica sport mobile

Siç njofton “El Mundo Deportivo”, prej muajsh Neymar po këmbëngul për t’u kthyer te Barcelona. Mesazhi tashmë ka shkuar drejtpërdrejt te pronari i PSG-së, Al Khelaifi.

“Nuk dua të luaj më për PSG. Dëshiroj të kthehem në shtëpinë time, nga ku kurrë nuk duhej të largohesha.”, mësohet të ketë thënë “Ney”.

Kjo kërkesë e 27-vjeçarit, drejtuar presidentit të klubit francez shpjegon edhe ndryshim e diskursit të PSG-së ndaj futbollistit, që deri para pak kohësh konsiderohej i pashitshëm.

As trajneri gjerman Thomas Tuchel, nuk po mundet më të zgjidhë problemet që i ka shkaktuar Neymar në dhomat e zhveshjes, duke dhënë aprovimin për shitjen e tij.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Braziliani drejt rikthimit në shtëpi

Marrëveshja e çmendur/ Neymar pranë Barcelonës!

"L’Equipe" lëshon bombën

PSG pranon të shesë Neymar!