MENU
klinika

LISTA

Mungon Rama? Zbardhen emrat e deputetëve që firmosën shkarkimin e Metës

15.06.2019 - 18:58

Mocioni i mazhorancës për të shkarkuar presidentin ka marrë firmën e 34 deputetëve.

Në krye të listës është Taulant Balla dhe Erjon Braçe, por vihet re mungesa e emrit të kryeministrit Edi Rama.

Kryeministri Rama dhe mazhoranca e quajnë vendimin e Presidentit Meta anti kushtetuese.

1-Taulant Balla
2-Erjon Braçe
3-Eduard Shalsi
4-Ervin Bushati
5-Bledar Çuçi
6-Antoneta Dhima
7-Almira Xhembulla
8-Adelina Rista
9-Blerina Gjylameti


10-Edlira Bode
11-Eglantina Gjermeni
12-Elisa Spiropali
13-Elona Hoxha
14-Evis Kushi
15-Klodiana Spahiu
16-Lindita Nikolla
17-Milva Ekonomi
18-Mimi Kodheli
19-Mirela Kumbaro
20-Ogerta Manastirliu
21-Olta Xhaçka
22-Senida Mesi
23-Titiana Piro
24-Vasilika Hysi
25-Vilma Bello
26-Ardiana Jaku
27- Xhavit Busha
28-Luan Duzha
29-Bujar Çela
30-Arben Kamami
31-Anduel Xhindi
32-Ilirjan Pendavini
33-Ardit Konomi
34-Florenc Spaho