MENU

Anëtar i sazeve të 'Usta Laverit'

Ndahet nga jeta këngëtari i muzikës përmetare

09.06.2019 - 13:40

Këngëtari i muzikës popullore përmetare, njëherazi anëtar i sazeve të usta laverit, Jarek Muço është ndarë nga jeta.

Lajmi për vdekjen e tij është konfirmuar nga grupi i “Sazeve të Përmetit”.

Postimi:

I paharruar qofsh Jarek!


Jarek Muço, miku e shoku ynë i fëmijërisë, pjestar i sazeve të Usta Laverit prej viteve 1980 e deri më sot, si llahutier e këngëtar, u nda sot para kohe nga jeta! ?

Kabatë përmetare qajnë për të!

Ngushëllime familjes së Tij, vëllait Ylli Muço si dhe shokëve e miqve të shumtë të sazeve e muzikës përmetare.

I paharruar qofsh Jarek!

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Legjenda e futbollit shqiptar

Futbolli në zi, ndahet nga jeta Vasillaq Zëri