MENU
klinika

Koçijaniç publikon detajet

Negociatat/ Rama takon Mogherinin në Bruksel

11.06.2019 - 18:42

Kryeministri Edi Rama është takuar në Bruksel me përfaqësuesen e lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini.

Me anë të një postim në twitter, Zëdhënësja e BE për Punët e Jashtme dhe Politikat e Sigurisë Maja Koçijançiç ka publikuar foton e takimit ndërsa shkruan:

“Mogherini mirëpret Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama në Bruksel sot, duke ndjekur rekomandimet e Komisionit Evropian dhe Këshillin Evropian për hapjen e negociatave, duke pranuar rezultate të prekshme të reformave, në veçanti me reformën në drejtësi.”, shkruan Koçijaniç.