MENU
klinika

Legjenda e Barçës me tone të ashpra

“Nuk do e falja Neymar edhe nëse kthehet në gjunjë”

26.06.2019 - 19:37

Rikthimi i Neymar Junior tek Barcelona është më shumë se një spekulim mediatik.

Sulmuesi brazilian ka të gjitha gjasat që këtë verë të prodhojë sërish një bombë në merkaton e verës. Tek Barcelona kanë mbyllur njërin sy dhe pjesa më e madhe e drejtuesve dhe e lojtarëve kryesorë e kanë falur brazilianin, duke preferuar që ai të rikthehet sërish në gjirin e tyre.

Gjithsesi ka edhe nga ata që nuk e harrojnë mënyrën sesi Neymar e braktisi Barçën dy vite me parë.

Ditën e djeshme ishte gazetari spanjoll Josep Pedrerol i “Chiringuito TV” që ngriti disa pikëpyetje të mëdha në lidhje me rikthimin e 27-vjeçarit, duke e quajtur një bast të rrezikshëm, që përveç tradhtisë, tashmë braziliani është një lojtar që dëmtohet kollaj dhe s’dihet si do marrë karriera e tij.

Edhe më rëndë ka folur një legjendë e Barcelonës, Francisco Jose Carrasco, i njohur si Lobo Carrasco, që gjatë një deklaratë në emisionin “Jugones”, në Spanjë ku tha: “Nuk do ta falja Neymar edhe nëse do të vinte në gjunjë në ‘Camp Nou’”.

Carrasco që ka luajtur për 11 vite (1979-89) tek Barcelona tha se zgjedhja më e mirë për klubin katalanas është të firmosin me Antoine Griezmann.

VAZHDO TË LEXOSH MË TEPËR PËR TEMËN


Spanjollët godasin në merkato

Valencia zyrtarizon blerjen nga Barcelona!

"Qetësohuni, do te vij..."

Neymar mezi pret rikthimin te Barça!