MENU
klinika

Pengesë për qytetarët

Numëruan votuesit/ 2 vëzhgues të PD përfundojnë në Polici

30.06.2019 - 09:57

Mësohet se dy vëzhgues të Partisë Demokratike në Qarkun e Fierit janë shoqëruar në polici.

Klevis Berzheta dhe Fredi Davidi janë shoqëruar në polici në Topojë, të Fierit.

Sipas PD-së së Fierit, ata janë marrë nga policia pasi numëronin personat që hynin për të votuar.

Ndërkohë burime nga policia bëjnë me dije se këta persona pengonin qytetarët të shkonin për të votuar.