MENU
klinika

Takimi me Vuçiç në Beograd

Palmer: Kosova të heqë taksën! Pengesë për dialogun

10.06.2019 - 21:32

Zëvendës.ndihmës Sekretari amerikan i shtetit, Matthew Palmer tha se Kosova duhet të heqë taksën e vendosur ndaj produkteve serbe.

Palmer tha se taksa e vendosur është pengesë për dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit dhe anëtarësimin e tyre drejt Bashkimit Europian.

Zv.ndihmës sekretari amerikan i shtetit u shpreh se është Uashingtoni ai që kërkon heqjen e kësaj tarife, shkruan Tanjug.

kolana e librave

Zyrtari amerikan tha se Samiti i Parisit i cili është përcaktuar të mbahet me 1 korrik do të jetë konstruktiv dhe do t’i çojë “Prishtinën dhe Beogradin drejt marrëveshjes së normalizimit të marrëdhënieve”.

SHBA, mësohet të jetë shprehur ai përkrah partnerët evropianë në atë që po bëjnë për të lehtësuar dialogun dhe se i përkrahin përshpejtimin e negociatave në këtë proces në mënyrë që të zgjidhet çështja mes Kosovës dhe Serbisë.

Prokurorët e intervistojnë edhe nesër

Pas 6 orësh Presidenti Thaçi del nga Specialja

Birn/ Reportazhi: Ne nuk mund të lejojmë që...

Marrëveshja Kosovë-Serbi s’duhet të anashkalojë krimet e luftës

“Mësohuni të jetoni me virusin edhe për 6 muaj”

Mjeku infeksionist: Situata po rëndohet edhe nga…

‘Mbani maska në hapësirat publike’

Drejtori i Policisë paralajmëron gjoba për qytetarët