MENU
klinika

Fotolajm

Qytetarë të rretheve, “ushtria” e Unazës së Re dhe yjet e BE-së në protestë

02.06.2019 - 19:18

Banorët e Unazës së Re të radhitur në rreshta e me jelekë portokalli, me në krye ish-deputetin e PD Klevis Balliu kanë nisur rrugën drejt Kryeministrisë.

Dhjetëra banorë me flamurin kombëtar në krye dhe një pankartë gjigande janë nisur më këmbë drejt Bulevardit nga Unaza e Re.

Ata do t’iu bashkohen protestuesve të tjerë në bulevardin kryesor të Tiranës, para godinës së Kryeministrisë.

kolana e librave

Ata thërrasin “Rama ik” në kor, ndërsa në pankartë shkruhet ndër të tjera “Fitorja është afër”.

Banorët e Unazës së Re protestojnë prej rreth 8 muajsh pasi shtëpitë dhe bizneset e tyre do të prishen për ndërtimin e Unazës së Madhe.